Botimet Dritëro

year of pub­li­ca­ti­onISBNauthor(s)title
1998978-99927-610-0-7Dritero AgolliFletorka e mesnates: Poezi (Lotet e qiririt)
  ''978-99927-610-2-1Agim MeroVitet e enderrave te vrara (Kronos)
  ''978-99927-610-3-8Dritëro AgolliPelegrini i vonuar: Poezi (Lotët e qiririt)
  ''978-99927-610-4-5   ''Lypësi i kohës: Poezi (Lotët e qiririt)
  ''978-99927-610-5-2Makeljana PerviziMe sytë e shpirtit: Poezi (Start)
1998978-99927-610-6-9Dritëro AgolliKambana e larget: Poezi (Lotët e qiririt)
  ''978-99927-610-9-0   ''Shtigje dhe trotuare: Poezi (Lotët e qiririt)