Onufri

Other ISBN ranges for Onufri: Onufri (978-9928-186-...) · Onufri (978-99927-30-...)

year of pub­li­ca­ti­onISBNauthor(s)title
2001978-99927-45-01-4Mira MeksiFrosina e Janinës: Roman
2000978-99927-45-03-8Ismail KadareLulet e ftohta të marsit: Roman
  ''978-99927-45-04-5Ylljet AliçkaKompromisi: Tregime
2001978-99927-45-08-3Demir GjergjiShtepia e shkrimtarit: Triptike
2000978-99927-45-13-7Helena KadareNje grua nga Tirana: Roman
  ''978-99927-45-22-9Huejda El SaiedNgjyra e lëkurës sime: Roman
  ''978-99927-45-29-8Bahri MyftariNjerez nen mjergull: Tregime dhe novela
2001978-99927-45-35-9Shpëtim MyshketaTre muzikantë: Tregime dhe novela
  ''978-99927-45-38-0Ismail KadareQyteti pa reklama: Roman
2001978-99927-45-44-1Niko NikollaKoloneli me nje sy: Novela dhe tregime te zgjedhura
  ''978-99927-45-46-5Odhise GoroKenga e zogjve: Poezi
  ''978-99927-45-49-6Ismail KadareShqiptaret ne kerkim te nje fati te ri: Sprove
  ''978-99927-45-52-6Fatmir AlimaniKazinoja: Roman
  ''978-99927-45-53-3Ismail KadareGjenerali i ushtrise se vdekur: Roman
2001978-99927-45-55-7Fatmir AlimaniHamleti dhe Mona Liza: Tregime
1986978-99927-45-68-7Ivy Days: Making My Way Out East
1989978-99927-45-71-7Prophet of Lamath
1992978-99927-45-72-4Claudine G. Wirths · Mary Bowman-KruhmI Hate School: How to Hang in and When to Drop Out
1986978-99927-45-73-1Lacey and His Friends
2002978-99927-45-77-9Helena KadareBashkeshortet: Roman
  ''978-99927-45-86-1Susanna TamaroPërgjigjmu
1992978-99927-45-92-2Walt Disney's Pinocchio