Shtepia Botuese "Naim Frasheri"

year of pub­li­ca­ti­onISBNauthor(s)title
1993978-99927-38-00-9Carl W. Stover · Jerry L. CoffmanSeismicity of the United States, 1568-1989 (U.S. Geological Survey Professional Paper, 1527)
1998978-99927-38-01-6Fan Stylian NoliAlbumi (Biblioteka e traditës)
1999978-99927-38-05-4Fatbardh RustemiFitimtare te nje populli te mundur: Esse, poezi
  ''978-99927-38-08-5Vera VasiaDisko ne kohe lufte (Biblioteka "Zanafilla")
  ''978-99927-38-13-9Gjergj FishtaMrizi i zanave
  ''978-99927-38-15-3Naim FlamuriE perjeshtme eshte shqiperia: Bisede rreth te drejtes mbi kombin me te vjeter ne Evrope, popullin shqiptar (Biblioteka "Zanafilla")
2000978-99927-38-16-0Musine KokalariSi lindi Partia Social Demokrate: Artikuj, shkrime, esse dhe kujtime (Biblioteka Mendimi shqiptar)
2001978-99927-38-22-1Shpresa VranariRudi dhe Stela: Duke kerkuar qiellin: roman