Shtepia Botuese Dituria

year of pub­li­ca­ti­onISBNauthor(s)title
1998978-99927-31-02-4Qemal DomiFjalor i terminologjisë detare: Anglisht-shqip (me ekuivalentet në frëngjisht dhe gjermanisht)
1987978-99927-31-03-1The Defiant Agents
1990978-99927-31-09-3Geigy Scientific Tables
1998978-99927-31-16-1Miho GjiniPasardhësi i moisiut: Artisti i popullit Naim Frashëri: monografi
  ''978-99927-31-17-8Fiqiri SejdiaMaqedonia, si e kam njohur
  ''978-99927-31-22-2Qazim LleshiEmrat vetjake ilire (Seria Studimet iliro shqiptare)
  ''978-99927-31-23-9Francesco Antonio SantoriSatira
  ''978-99927-31-32-1Jorgo BuloMagjia dhe magjistarët e fjalës
1999978-99927-31-37-6Muin ÇamiShqiptarët dhe francezët në Korçe (1916-1920)
1999978-99927-31-38-3Haris SilajdzicShqiperia dhe ShBA ne arkivat e Washingtonit
  ''978-99927-31-44-4Ndre MjedjaJuvenilia dhe vjersha te tjera
  ''978-99927-31-51-2Harilla GogaShqiperia mes zhvillimeve te sotme nderkombetare: Analiza dhe perfundime
1991978-99927-31-55-0Led Zeppelin Visual Documentary
1999978-99927-31-62-8Nevrus TurhaniMuri gri: Roman
  ''978-99927-31-69-7Dokumente për Çamërinë, 1912-1939
2000978-99927-31-85-7Gjin VarfiHeraldika shqiptare
1993978-99927-31-87-1Physical Methods of Chemistry
2000978-99927-31-91-8Gezim HadajFjalori im i parë i anglishtes i ilustruar: Anglisht-shqip, shqip-anglisht
  ''978-99927-31-93-2Nimet YmeriNga Peza ne Vishegrad--: Nje histori e shkurter e Brigades se 22-S
2000978-99927-31-94-9Kristina JorgaqiLeksione xhepi për gjuhën
1991978-99927-31-98-7Zen in the Art of Helping