Instituti i Studimeve Ndërkombëtare

year of pub­li­ca­ti­onISBNauthor(s)title
2014978-9928-4125-0-8Zbigniew BrzezinskiVizion strategjik: Amerika dhe Kriza e Fuqisë Globale (Albanian Edition)
  ''978-9928-4125-3-9Sérgio Buarque de HolandaRrënjët e Brazilit (Albanian Edition)